Носталгија: 15 кул работи коишто ги уништи модерната технологија

Детската игра повеќе не вклучува играње криенка, брканица и летање на змај, сега е играње игри на телефонот…

Дали се сеќавате кога по враќањето од одмор едвај чекавте да го развиете филмот за да ги видите фотографиите? Или кога Нова Година честитавте со честитка пратена по пошта, наместо порака на Фејсбук?

Некои работи од минатото навистина имаа своја магија, но модерната технологија ги уништи.

Продолжува на Следната Страница

loading...
loading...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *