во , ,

15 Девојки и момци кои „сфатиле“ дека матурата треба да биде погламурозна од Оскари…

Со оглед на тоа што се слави еднаш во животот, некои матуранти мислат дека овој настан е поважен од сè останато во животот…

Матурската прослава е настан кој се случува еднаш во животот, па некои ученици мислат дека треба да се појават во аутфити наменети за на црвен тепих на Оскари или маскирани како за на Мет гала.

Покрај оние кои ја сфаќаат матурата сосема нормално, постојат момци и девојки кои се натпреваруваат кој ќе изгледа погламурозно (или посмешно) на матурската прослава.

Некои посветуваат толку многу време на средувањето за прославување на крајот на средното образование, како да се холивудски ѕвезди.

Со фотките во продолжение ќе сфатите за што станува збор…

Што мислиш?

11 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Професор на својот час истакнува неколку статистички податоци…

Бизнисмен си купил џип 4х4 и го паркирал пред зградата во која живее…