во ,

Мил мој, децата се во другата соба, не можеме тоа да го правиме овде…

Еден полицаец ја испратил својата жена со децата на море и после една недела кога му завршиле работните обврски, решил да им се придружи.

Кога стигнал во хотелот, радосен што ја гледа својата жена, веднаш навалил врз неа.

– „Мил мој, децата се во другата соба. Не можеме тоа да го правиме овде.“ – рекла жената.

– „Во право си најмила. Ајде да одиме на плажата.“ – и одговорил мажот.

После половина час, на пустата плажа, на залез на сонцето тие започнале со акција. Додека биле во љубовен занес, до нив се појавил полицаец:

– „Срам да ви е. Вакви работи не се прават на јавно место. Брзо облекувајте се, а ќе добиете и казна!“

– „Ве молам да ни простите. Ова беше момент на слабост, не сме се виделе одамна. Знаете и јас сум полицаец и глупаво би било да ми наплатите казна“ – рекол мажот.

– „Во ред колега, вам овој пат ќе ви простам и нема да ве казнам, ама ку*вава ја фаќам овде трет пат оваа недела и казна не и бега!“

Што мислиш?

1 поен
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Ало, три сат преко ноќ е, кој врти?

Поминува таткото пред собата на малиот Трпе и случајно наслушнува како синот се моли…