во , ,

Ало, три сат преко ноќ е, кој врти?

– Ало , три сат преко ноќ е, кој врти?

– Добро вечер професорке, татко е на еднога вашега ученика. Спиете ли?

– Фала богу 3 сат е!

– А епа убаво , ми лепимо цвекиња на хамер за домашно..

Што мислиш?

7 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

25 Урнебесни нискобуџетни пресоздадени слики од познатите личности

Мил мој, децата се во другата соба, не можеме тоа да го правиме овде…