во

30 Фотографии за кои не важат законите на физиката

Светот се придржува кон законите на физиката, но понекогаш се појавуваат слики на интернет кои што се спротивставуваат на физиката и се што знаеме.

Благодарение на оптичките илузии, совршениот тајминг и комплицираната физика, просечниот човек не сосема ги разбира овие фотографии кои се спротивставуваат на законите и се појавуваат исто толку често колку и сите други природни феномени.

1.

2.

3.

4.

5.

[button color=”red” size=”big” link=”https://www.navalica.com/ne-vazat-zakonite-na-fizikata/2/” icon=”” target=”false”]Следна Страница[/button]

Гласај!

0 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Ај позајми ми 100 евра!

12 неверојатни нешта што можете да ги видите само со помош на рендген