во

30 Неверојатни фотографии од најголемиот напуштен хотел во Јапонија

Hachijo Royal е напуштен хотел лоциран во Hachijō-jima, вулкански остров кој се наоѓа околу 300 километри од Токио. Овој француски хотел во барокен стил бИл отворен во 1963 година, а поради намалувањето на туризмот затворен во 2006 година.

Хотелот во моментов е напуштен, а природата полека целосно го окупира. Полскиот фотограф Наталија Соњанска неодамна отпатува бо оваа затскриена локација и направи извонредни слики кои ја покажуваат избледената слава на еден од најголемите хотели во Јапонија. Погледнете ја галеријата подолу!

Повеќе инфо: deadinside.eu | Instagram | Facebook

[button color=”red” size=”big” link=”https://www.navalica.com/neverojatni-fotografii-hotel-japonija/2/” icon=”” target=”false”]Следна Страница[/button]

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Машка романтика

100 Фотографии од дивината направени од синот на Стив Ирвин