во ,

Ова е Македонија, ќе се „разбереме“…

Психологот:


– Замислете дека дедо ви умрел…

– Добро, имам уште еден.

– Доцните за погребот.

– Седнувам во автомобилот и … гас.

– Но, вие се плашите од големи брзини.

– Ќе испијам шише ракија за храброст!

– Ете! Кога сте пијан ве запира полиција…

– Ова е Македонија, ќе се „разбереме“…

– Не можете да се „разберете“. Ве застана полицајка.

– Ќе се запознаам и ќе пофлертувам со неа.

– Да, ама таа е многу грда!

– Да, ама јас веќе сум пијан!!!

Навалица Ви препорачува

Олд Скул бандана

600.00 ден

Навалица Ви Препорачува

Машки папучи

1,600.00 ден

SOCKS ADDICT

1,070.00 ден

Олд Скул бандана

600.00 ден

Што мислиш?

26 Points
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

14 Луѓе со неверојатно креативни идеи за совршена фотка

Гоце Делчев, Крали Марко и Итар Пејо некако се нашле денес во модерна Македонија…