во

17 Реалистични верзии на цртаните ликови кои не би сакале да ги сретнете на улица

Мигел Васкез е талентиран 3D илустратор кој сака да ја доведе својата уметност што е можно поблиску до реалноста.

Тој веќе некое време работи со нашите омилени цртани ликови обидувајќи се да ги претвори во вистински човечки суштества. Тој зема добро познат цртан лик и го претвора во некаква вознемирувачка и чудна верзија на човек, којшто не би сакале да го сретнете случајно на улица.

1 Homer Simpson


2 Spongebob


3 Patrick Star


4 Mike Wazowski


5 Nigel Thornberry


6 Luigi


7 Phineas


8 Bubblebass


9 Ferb


10 Demon Joker


11 Spongebob And Patrick Star


12 Eddy


13 Edd


14 Ed


15 Courage The Cowardly Dog


16 Ed, Edd And Eddy


17 Spongebob

Што мислиш?

-2 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Да не знае човек веќе од кај ќе излезат

40 Илустрации кои ги прикажуваат неверојатните проблеми со коишто се соочуваат крокодилите секој ден