во , ,

Се возат во воз Влав и Црнец…

Се возат во воз Влав и Црнец. Црнецот извадил ананаси и портокали да јаде, Влавот го гледа и го прашува:

– Што ти е тоа?

– Јужно овошје. Сакаш да пробаш?

Му изел Влавот два ананаса и три портокали

По некое време тој вади локум и Црнецот му вика:

– Што ти е тоа?

– Локум.

– Дај да пробам.

– Што ќе пробаш, локум ко локум.

Што мислиш?

26 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 илустрации кои ги покажуваат слатките маки на жената кога е бремена

Леле срце, сон шо сонуе, за годишнин’та од бракот си ми подарил, бунда и дијамантски прстен…