во , , ,

10 илустрации кои ги покажуваат слатките маки на жената кога е бремена

„Излегувај од тоалетот веднашшш!“, „Зошто имам акни на лицето?“, „Ми се јадеееее“…

Јехуда Девир е талентиран илустратор од Тел Авив и прекрасен сопруг кој дизајнира илустрации во кои ги прикажува секојдневните „битки“ со неговата сопруга Маја.

Но, нивниот однос сега минува низ една нова фаза. Тие се на пат да добијат бебе.

„Се обидувавме речиси цела година“, откри Јехуда.

Тој на интересен начин ги претстави слатките маки што ги има со бремената Маја:

Што мислиш?

28 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 Работи што ги “трпат” некои жени во брак

Се возат во воз Влав и Црнец…