во , ,

10 Работи што ги “трпат” некои жени во брак

Оваа серија од фотографии го прикажува животот со брачниот партнер, а со нив жените сакале да покажат колку (и како) нивните сопрузи учествуваат во извршување на домашните обврски.

Еден досетлив сопруг пронашол креативен начин како да ги исуши садовите, а друг не можел да се одлучи дали црно белите чорапи припаѓаат во корпата за светлиот или темниот веш, па ги оставил во средина, помеѓу двете корпи.

Сопругот ги изгуби клучевите од автомобилот, па ги пронајде точно каде што ги оставил

Сопругата ме замоли да ги исушам садовите

Мојот сопруг загриза сунѓерче за шминка, иако му кажав дека тоа не се слатки

Вака мојот сопруг ги остава работите во фрижидер

Го замолив сопругот да ми купи шнола за коса, а еве што ми донесе – не се жалам

Што мислиш?

-4 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

25 Цртани филмови кои сигурно ги знаете ако сте деца од 80-те и 90-те години

10 илустрации кои ги покажуваат слатките маки на жената кога е бремена