во , , ,

25 Цртани филмови кои сигурно ги знаете ако сте деца од 80-те и 90-те години

Поголемиот дел од денешните деца, цртаните филмови ги гледаат преку таблет или смартфон, а повозрасните ги фасцинира брзината со која го совладале Јутјуб и сличните платформи за гледање на детски содржини.

Одлучивме да се потсетиме на нашето детство и цртаните филмови на телевизија, кои воглавно почнуваа кога беше време за вечера и миење на забите.

Децата од 80-те и 90-те години не можеле ниту да замислат дека ќе биде возможно, на пример, истата епизода од цртаниот филм да ја гледаат неколкупати по ред. Ние седевме покрај телевизорите, мајките нè одминуваа, а концентрацијата со која ги гледавме цртаните на ТВ екраните, добро би ни дошла и денес.

Уживајте во времепловот, еве ги нашите омилени цртани филмови…

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Што мислиш?

10 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Палење на топ направен од 50.000 чкорчиња од кибрит

10 Работи што ги “трпат” некои жени во брак