во , ,

Шеф на голема Македонска фирма на годишно собрание го фали својот заменик…

Шеф на голема Македонска фирма на годишно собрание го фали својот заменик…

Честитки! Постигнавте неверојатни успеси. Се вработивте само пред една година кај нас како момче за сè. Два месеци подоцна станавте шеф на тим, по уште два месеца шеф на одделот. Покажавте квалитети и ве вклучивме во Управниот одбор, а сега веќе сте прв потпретседател. Што ќе кажете во врска со ова?

– Фала, вујко! Видете вака…

Што мислиш?

1 поен
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

8 Локации на кои луѓето прават екстремно опасни фотки, а се всушност не се

13 Смешни и реални илустрации за неподносливиот “пекол” во лето