во , , ,

13 Смешни и реални илустрации за неподносливиот “пекол” во лето

Летото е годишно време на кое му даваме посебно значење. Тогаш паузираме со работа, користиме летен одмор и посетуваме некоја егзотична дестинација.

Но, топлото време со себе носи и тешкотии. Секој како знае и умее пронаоѓа начин да се разлади.

Како изгледа справувањето со летните горештини, низ комични илустрации:

Само во лето ја бркаме цистерната со вода што ги прска улиците.

Седите во пеколно жешката канцеларија и на моменти се прашувате: „Дали оваа работа ми е навистина потребна?“

Вечниот конфликт…

Сексуалниот живот ви е поинаков во лето.

Се туширате и за 5 минути не сте свесни дали не сте се избришале добро или повторно сте се испотиле.

Што мислиш?

0 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Шеф на голема Македонска фирма на годишно собрание го фали својот заменик…

Ќе се фатиш ли со мене?