во ,

Запознајте го Салвадор, кученцето што личи на славниот сликар со свиткани мустаќи

Сите кученца се слатки на свој начин, но некои се послатки од другите.

Таков е случајот со ова неодоливо кутре со шара на лицето во форма на свиткани мустаќи како на славниот сликар Салвадор Дали.

Токму поради тоа го доби името Салвадор Доли. Тој се роди во кучило од 12 кутриња во прифатилиштето Dallas Animal Services and Hearts & Bones Rescue и сега негувателите му бараат дом.

Што мислиш?

26 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Девојки Vs. дечковци: Кој прави подобри фотки?

14 Фото докази дека на жените од балканските земји не им се потребни мажи