во ,

Најдобрата стара видео-игра за која веројатно не сте слушнале

Подгответе се за ре-изданието на еден од најпопуларните класици во историјата.

Doom 64 е бизарен “елемент” на историјата на видео-игрите. За среќа, конечно ќе им биде достапен на сите.

Оваа верзија на Doom видео играта навистина заслужила да ја видат повеќе луѓе, а зошто не било така кога излегла? Па, може да се каже дека станувало збор за погрешно време.

Оригиналната “Doom 64” била објавена во време кога речиси секоја одржлива платформа добивала своја верзија Doom или Doom 2, а Nintendo 64 не бил еден од најпопуларните системи на Nintendo.

Doom 64 е објавена на 20-ти март за Nintendo Switch, Playstation 4 и Windows PC и Xbox One. Ќе биде бесплатна за сите кои ја нарачале Doom Eternal, пишува сајтот Polygon.

Што мислиш?

29 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Шпанската полиција одлучи да ги забавува луѓето во карантин на креативен начин

Оваа баба стана хит на интернет поради начинот на кој го шета кучето сред полициски час