во

Не требело прво сокот и кафето, прво требеше да се погрижиш за куќата…

Снаа од село се маже у Кавадарци, и првото утро става сабајлето, и прво варе кафе, и му прае природен сок од портокал на свекорот и свекрвата, а свекрвата и вика:

-Не требело прво сокот и кафето, прво требеше да се погрижиш за куќата…

А ваа и вика:

-Мене дома у сел’то ми викаа, прво да а наранам стоката, па после куќата…


Кул Маици: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Св. Петре јас дојдов. Каде треба да одам?

Гледајте што е проблемот! Радиото не работи! Сите копчиња ги пробав…