во ,

Дете, дај папгајка, гледај и учи…

Поплавена канализација и идат од Комуналец мајстор и калфа. Мајсторот скокнал у шахтата и до мишките во гомна влегол, му вика на калфата:

– Дете, дај папгајка, гледај и учи.


Се пикнал мајсторот до вратот во шахтата и му вика:

– Дете, дај клуч 18.

Пак нурнал, ја поправил, излегол од гомната, се брише и му вика:

– Дете, учи занает оти цел живот ќе подаваш клучеви инаку…


-20% Попуст


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Ако сакаш да те часту за разводо, а за мужачку не часту…

Три брачни парови ги прославуваат годишнините од бракот во еден хотел…