во ,

10 едноставни шеги што ќе ви го разубават денот

Веројатно имате забележано дека смеењето секогаш ви го подобрува расположението, па затоа прочитајте ги следниве 10 шеги и смејте се до солзи.

1. Ѝ кажав на жена ми дека си ги црта веѓите превисоко. Изгледаше изненадено.

2. Фрлив бумеранг пред неколку години. Сега живеам во постојан страв.

3. Не ви треба падобран за да скокнете од авион. Ви треба падобран ако сакате да скокнете два пати.

4. Не си сосема бескорисен. Секогаш можеш да послужиш како лош пример.

5. Паралелните линии имаат многу заеднички нешта. Штета е што никогаш нема да се сретнат.

6. Некој ми го украде прстенот за емоции. Не знам како се чувствувам околу тоа.

7. Дедо ми има лавовско срце и доживотна забрана од зоолошката.

8. Жените ме нарекуваат грд сè додека не откријат колку заработувам. Тогаш ме викаат грд и сиромав.

9. Жена ми постојано ми вели дека сум незрел. Ѝ реков да излезе од мојата тврдина.

10. Работењето во фабрика за огледала е нешто што можам да се видам како го правам.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Фотографијата од 1998 година која предвидува како ќе изгледа Дејвид Бекам во 2020 не можеше да биде полоша

13 луѓе споделиле што сакаат да променат кај нив, а Фотошоп експерти им помогнале во тоа