во , ,

13 луѓе споделиле што сакаат да променат кај нив, а Фотошоп експерти им помогнале во тоа

Најверојатно имате посакано да промените некој дел од вашето тело, или барем имате размислувано за тоа. Со помош на модерната технологија, денес можете да се видите со различна боја на косата или очите без да ја правите промената во реалноста. Нештата како друга форма на усните или носот можат да бидат вистинско искушение.

Неколку луѓе споделиле што би сакале да променат кај нивниот физички изглед, а Фотошоп експерти им помогнале да го постигнат тоа. Тие ги уредиле нивните фотографии и ги направиле посакуваните промени, а резултатот можете да го погледнете во продолжение.

Викторија

„Отсекогаш сум сакала сини очи. Исто така мислам дека лицето ми е во форма на квадрат, па би сакала да биде поостро и послабо.“

Дарија

„Сакам да се видам со црвена коса, сини очи и помали образи.“

Елена

„Отсекогаш сум сакала потесен нос, зелени очи и многу светла, изедначена кожа.“

Каро

„Би сакал да се видам со сини очи.“

Ана

„Би сакала кожата да ми е беспрекорна и чиста, носот прав (имам мала грпка на него), усните пополни, косата погуста и образите помали. Исто така замолив да ми ги поправат капаците кои ми се премногу спуштени над очите.“

Татијана

„Сега не сакам да променам ништо кај мене. Но, како тинејџерка сакав да имам потенок нос и поизразени јаболчици. Се прашувам како би изгледала.“

Ана

Што мислиш?

12 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 едноставни шеги што ќе ви го разубават денот

8 Суеверија во кои сите веруваме, а не знаеме зошто