во ,

11 Фотографии кои ја прикажуваат борбата со која се соочуваат сите модерни девојки

Правите нокти, ја виткате или пеглате косата, нанесувате шминка, носите високи потпетици…

Понекогаш е многу напорно да се биде жена. Иако можеби на луѓето им се чини дека тоа што го прават жените е лесно, всушност постојат работи кои се навистина непријатни.

Кога ноктите ви се предолги…

Никогаш не знаете каде ќе ја најдете косата следниот пат…

Изгледа дека не постои совршен прамен на косата…

… или совршени чевли

Понекогаш за убавина девојките мора да се претворат во чудовиште…

Да имате долга коса дефинитивно е убаво, но не е баш практично…

Она чувство кога омилениот градник се обидува да ве убие…

Никогаш немате доволно место за сè!

Најлошата ноќна мора…

Долгите нокти не создаваат проблеми само во купатило…

Кога сакате да бидете што поблиску до огледалото…

Следна Страница

Што мислиш?

33 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Статуа на дното на морето: Мамка за туристи или повеќе од тоа?

Оваа скриена дрвена куќичка со одличен ентериер е место на кое би ги поминале зимските празници