во , ,

12 урнебесни имитации на познатите личности на еден 44-годишен Индиец го освоија Интернетот

Џаст Сал е 44-годишен инженер кој изгледа како типичен средовечен Индиец, но тој има дури 2,3 милиони следбеници на Инстаграм! Па, која е неговата тајна? Тој снима урнебесни видеа во кои им се потсмева на познатите личности и ја покажува својата љубов кон хип хоп. Од Кајли Џенер, па сѐ до Џастин Бибер, Џаст Сал има имитирано многу славни ѕвезди, а резултатите ќе ве насмеат до солзи. Тој е обичен човек кој не се сфаќа себеси премногу сериозно и одлично се забавува додека се шегува на своја сметка. Погледнете ги неговите најуспешни пародии на познатите личности кои несомнено ќе ви го подобрат расположението…

Кајли Џенер

Конор Мекгрегор

Лил Јахти

Бритни Спирс

Лазар Ангелов

Што мислиш?

2 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 Урнебесни илустрации за тоа како НБА звездите одат по “мала нужда”

Добро мори, зошто си толку глупава?