во , ,

17 Докази дека зеленчукот и овошјето можат да не изненадат

Ако одеднаш одлучите да пробате по 1 нова сорта банана секој ден, тогаш ќе ви требаат повеќе од 3 години да ги пробате сите. Вкупно има повеќе од 1.000 видови на ова овошје во светот, вклучувајќи синa Јава бананa слични на сладолед и квадратни банани Баро со вкус на лимон.

„Моето цвекло личи на лосос.“

„Мојот портокал има 2 различни половини.“

„Лимон од мојата градина“.

„Чудните мексикански краставици кои ги одгледува тетка ми.“.

Точното име на ова растение е мелотриа груба или мексиканска кисела краставица. Ова е лоза со ситни плодови.

„Моето училиште не опслужуваат со овие масивни банани долги околу 30 см.“

Оваа банана се чини дека се намалила после перењето.

Меѓу малините имаше и „натрапник“.

„Ова е најдолгата мешунка од грав што некогаш сум ја видел“.

Семињата никнаа директно од самиот чери домат.

„Денес ја најдов оваа џиновска боровинка“.

„Разновидноста на боите на моите моркови“.

Светлината на мојот сладок компир од Окинава ме потсетува на аметист.

„Пиперката што ја одгледував не можеше да одлучи дали е портокалова или зелена.“

„Ја најдов оваа јагода со чуден облик во мојата градина.“

„Мојот чери домат испадна нумериран.“

„После години напорна работа, конечно одгледав морков.“

„Денес најдов огромен лук. Тоа е каранфилче“.

Што мислиш?

27 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

22 Луѓе кои не го разбираат значењето на зборот „невозможно“

17 Луѓе кои направиле неверојатни фотографии од своите миленици