во ,

19 Пред и потоа фотки што покажуваат колку се менува животот откако ќе станете родители

Досега сигурно сте слушнале дека децата ќе ви ги променат животот и приоритетите и дека ништо не се споредува со моментот кога прв пат ќе го гушнете вашето дете. Се разбира, родителството е нешто навистина неверојатно, но факт е дека и тоа си има некои недостатоци.

Прашајте кој било родител и сигурно ќе има да ви каже многу за стресот, непроспиените ноќи, дамките од повраќаници и што уште не.

Еден татко од Бруклин, Мајк Џулијанел, решил да сподели каков бил неговиот живот пред и после раѓањето на неговите деца, а идејата брзо им се допаднала на сите.

Па, сега можете да најдете многу „пред и потоа“ фотографии што совршено ја доловуваат промената што доаѓа со родителството.

Ќерката може да ве претвори во најнежниот маж

Понекогаш родителството е голем напредок

Толку од медениот месец

Фотографија од првата годишнина

Ако некогаш излегувале во 21 часот, сега се заспани до тогаш

„Го живеам сонот!“

Родителството ќе ве стави во секакви ситуации

Мачката научила да спие со едно отворено око

Забава: Некогаш и сега

Што мислиш?

25 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 слатки илустрации ја прикажуваат прекрасната врска меѓу сестрите

16 интересни трикови кои ќе ви го олеснат животот