во , ,

20 Mиленичиња кои немаат поим колку се огромни

За сопствениците, нивните миленици никогаш не престануваат да бидат мали бебиња, без разлика на возраста или големината. Убедени сме дека некои животни, како и луѓето, целосно одбиваат да го прифатат фактот дека пораснале. И нема ништо послатко од тоа големо куче да седи во скутот на сопственикот и да си замисли дека е кученце.

Ние во Навалица подеднакво ги сакаме и крупните и малите раси, но признаваме дека има нешто посебно во четириножните џинови. Види и самиот.

1. „Не престанува да расте. Помош!“

2. Време е за поголем тросед

3. “Може ли да се напијам кафе?”

4. „Нашето големо момче Арагон со татко ми“

5. „Мојот маламут тежок 36 килограми се уште е среќен што седи во моите раце“.

6. „Самсон до мачка со средна големина за нештата да бидат појасни“.

7. Цврсто верува дека е мало кутре…

8. „Татко ми со неговиот Мејн Кун Буба“

9. „Ова е мојот најдобар пријател Мејнард“

10. „Мачорот на мојот пријател е речиси иста висина како него. Запознајте ги Зак и Марти“.

11. „Човеку, овој кауч е очигледно премал“.

12. Реши да ме прегрне…

13. Овој послушен џин е толку сладок! Трпеливо го чекаше својот ред кај ветеринарот

14. „Учествувам во кампањата „Однеси го кучето на работа“, го донесов мојот миленик тешко 58 килограми.

15. „Татко ми со моето куче. Висината на татко ми е 188 см“.

16. Сака само прегратка

17. Се чини дека ова куче почнува да сфаќа дека повеќе не е бебе.

18. Кога еднаш засекогаш ќе одлучи дека е мало куче


19. „Моето куче сака да биде со нашата баба кога доаѓа на гости“.

20. „Запознајте го Карл: добро момче од 68 килограми“

Дали вие или некој што го познавате имате големо милениче? Споделете фотографии за да можеме заедно да му се восхитуваме.

Навалица Продавница

Што мислиш?

32 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

22 Невести кои докажаа дека не треба да потрошите цело богатство за да блеснете во сета своја убавина

Овај човек или е добил на лото или е бил кај некоја жена…