во , , ,

23 Илустрации покажуваат како би изгледале познатите ликови од филмовите во супермаркет

Нашите омилени ликови имаат потреби како сите нас. Во оваа конзумирачко општество, можеби ќе се запрашате што би купиле тие ако појдат во супермаркет како сите нас, а еве ги и одговорите…

Deadpool And Unicorn Soft Toy

Pennywise And Red Balloons

Mario And Mushrooms

Catwoman And Cat Litter

Minions And Bananas

Sadness And Tissues

Popeye And Spinach

Rapunzel And Detangler

Olaf And Carrots

Chewbacca And Shampoo

Master Roshi And “TV” Magazine

Shaggy And Tape Rolls

Ryuk And Apples


Што мислиш?

27 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Го телепортираше во градинка…

40 Мрачни и смешни стрипчиња со неочекуван пресврт