во , ,

30 Искрени илустрации во кои ќе се препознае секоја жена

Илустраторката Пруденс од Белгија црта искрени илустрациии за нејзиниот живот во кои ќе се препознае секоја жена.

Нејзините илустрации се реални, полни со хумор, но и охрабрување дека некои работи што жените мислат дека никој друг не ги прави, всушност ги правиме сите.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 луѓе кои сигурно имаат полош ден од вашиот

18 Фотографии кои го прикажуваат Нотр Дам низ вековите