во , , ,

18 Фотографии кои го прикажуваат Нотр Дам низ вековите

Од крунисувањето на англискиот крал Хенри Шести во 15 век до ослободувањето на Париз во 1944 година и протестите на жолтите елеци годинава, 850-годишната катедрала смело сведочеше на промените во историјата.

За многу парижани, Нотр Дам е срцето на нивниот град. Илјадници луѓе вчера беа сведоци на ужасниот пожар во кој изгоре дел од готското издание.

Што мислиш?

6 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

30 Искрени илустрации во кои ќе се препознае секоја жена

10 Илустрации за тоа како изгледа вистинската љубов