во , ,

Блажо и Мара слават 70 години од бракот, и локален новинар го прашуе Блажо…

Блажо и Мара слават 70 години од бракот, и локален новинар го прашуе Блажо:

-Дедо Блажо, од 70 години брак со баба Мара, кој период ти беше нај убав…

-Каа бе 5 години на робија на Голи Оток…

Што мислиш?

25 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Ја су од едно мало место близу Кавадарци, ја су баце од Неготино…

Жена ми роди сина пред некој ден. Иду у породилно да ги зему жену и бебе…