во , ,

Анкета: Добар ден дедо, колку години имаш…

Анкета:

-Добар ден дедо, колку години имаш…

-99 внучко…

-Па коа е твојата тајна…

-Пред ногу години, му го испуши курот на еден Шпанец на Крит…

-Не тоа бре дедо, туку за д’г живот…

-Аа тоа ли, ами овошје, зеленчук, и по некоа чашка ракија и црно винце.

Што мислиш?

25 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Имав еден колега Кинез, кој се викаше Ли….

Комшивке, да не си болна нешто?