во ,

Еден човек купил новo BMW и како што е ред, нагазил малку повеќе на гаста…

Еден човек купил новo BMW и како што е ред, нагазил малку повеќе на гаста. По некое време, забележал дека го брака еден полициски автомобил со вклучени светла. Возачот си рекол: „Јас сум со BMW, нема шанси да ме стигне“ и уште повеќе забрзал. Но, полицаецот бил многу упорен, па по неколку минути брканица, сепак возачот решил да застане, за да не си ја влошува ситуацијата. Полицаецот се приближил до BMW-то и му рекол:

– Слушај ме сега. Денес имав тежок ден, сега ми завршува смената, а плус е и петок 13-ти. Не сакам сега да пишувам казни, па ако ми кажеш зошто возеше побрзо од дозволеното и ако имаш добар изговор, каков што никој не смислил до сега, ќе те пуштам.

Возачот помислил кратко и рекол:

– Господине полицаец. Минатата недела жена ми избега со еден полицаец.

– Каква врска има тоа со твоето брзо возење?

– Се уплашив, помислив дека е тој и дека ме брка за да ми ја врати.

Полицаецот му рекол:

– Имајте пријатен викенд, господине!

Што мислиш?

10 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Отишла една девојка кај попот да се исповеда…

Уште една причина зошто ги мразам кловновите…