во ,

Еј краво, зошто си се качила горе?…

Си оди зајко низ шумата. По некое време слуша шум од едно високо дрво.

Погледнува нагоре и што да види. Кравата – качена на дрвото на околу 15-20 метри височина.

– Еј краво, зошто си се качила горе?

– За да јадам круши.

– Ех мори краво, многу си глупа. Тоа е бор, на бор не растат круши.

– Ееее, јас си носам…

Што мислиш?

6 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Од една македонска фирма решиле да испратат човек во Кина…

Според најновото истражување, Македонија се рангираше на 2-ро место на листата за конзумирање алкохол…