во , ,

Според најновото истражување, Македонија се рангираше на 2-ро место на листата за конзумирање алкохол…

Маж и жена седнуваат да вечераат и пуштаат вести на ТВ. Мажот пие една чашка ракија пред вечера и само што си ја налева втората кога почнува следнава вест:

– Според најновото истражување, Македонија се рангираше на 2-ро место на листата за конзумирање алкохол по глава на жител.

Го слуша тоа жената и со презир го погледнува мажот. Без да престане да си налева, мажот возвраќа:

– Што ме гледаш, ма! Давам сѐ од себе.

Што мислиш?

27 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Еј краво, зошто си се качила горе?…

30 Фотографии од класичните уметнички икони претставени како модерни Инстаграм инфлуенсери