во , , ,

30 Фотографии од класичните уметнички икони претставени како модерни Инстаграм инфлуенсери

Денешно време се чини дека каде и да се свртиш ќе забалежиш по некој “инфлуенсер” како си го слика кафето. Но не мора сите инфлуенсери да бидат така ужасни и досадни. Погледнете како би изгледала Мона Лиза како модерна Инстаграм икона.

Frida Kahlo

Salvador Dalí

Girl With A Pearl Earring And Van Gogh

Mona Lisa

Salvador Dalí

Mona Lisa

Mona Lisa

Frida Kahlo And Pablo Picasso

Vincent Van Gogh

Salvador Dalí


Што мислиш?

0 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Според најновото истражување, Македонија се рангираше на 2-ро место на листата за конзумирање алкохол…

Ристе бе, од кога почна ти да носиш обетка?