во , ,

Од една македонска фирма решиле да испратат човек во Кина…

Од една македонска фирма решиле да испратат човек во Кина, за да оствари деловни контакти.

– Што ќе правам таму, кога не знам ни збор кинески? – го прашал тој директорот.

– Кинезите се многу гостопримливи луѓе, а плус ти резервиравме соба во хотелот „Интернационал“. Штом е „Интернационал“, значи знаат секакви јазици. Понатаму снајди се сам.

Пристигнал нашиот вечерта во Кина, отишол во хотелот, влегол во собата и уморен од долгиот пат, веднаш заспал. Сабајлето некој тропа на вратата, влегува едно Кинезче со послужавник во рацете и прашува:

– Цај ке пиете ли или да си е*ам мајката?

Што мислиш?

6 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Мамо, мене штркот ли ме донесе?

Еј краво, зошто си се качила горе?…