во ,

Кај вас загарантирани ли се осигурувањата? Да нема проблем со исплата на обештетувањата?

Во осигурителна компанија!

– Кај вас загарантирани ли се осигурувањата? Да нема проблем со исплата на обештетувањата?

– Што зборите?! Минатата недела, на пример, еден наш клиент падна од 14-тиот спрат. Уште не беше стигнат ни до 3-тиот, а жена му веќе си ги зимаше парите…

Што мислиш?

10 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

22 Неверојатно реалистични тетоважи кои само најхрабрите ќе се осмелат да ги направат

Во еден скопски кафич…