во ,

Комшија, имаш ли рачен клуч 10-ка?

– Комшија, имаш ли рачен клуч 10-ка?

– Имам, имам. А знаеш ли зошто имам?

– Зошто?

– Затоа што не го давам!

Што мислиш?

11 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Жено, цел месец нема да купуваш месо!

Жена отишла на доктор и се пожалила дека постојано се чувствува уморна…