во , ,

Жено, цел месец нема да купуваш месо!

Еден ловџија се враќа дома од лов и од вратата ѝ вели на жена си:

– Жено, цел месец нема да купуваш месо!

– Зошто бе, мажу? Да не застрела срна?

– Не! Ја испив целата плата!

Што мислиш?

10 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Сѐ ми украле! Воланот ми го украле, радиото, па дури и педалите…

Комшија, имаш ли рачен клуч 10-ка?