во ,

Мајсторот за ПВЦ прозорци!

Некој ѕвони на вратата:

– Кој е?

– Мајсторот за ПВЦ прозорци!

– Кај нас веќе дојде мајсторот.

– Знам! Јас сум истиот, паднав…

Што мислиш?

6 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Олигарх и мафијаш ја договараат нивната идна соработка…

Еден маж ја сретнал својот голема стара љубов…