во , , ,

Олигарх и мафијаш ја договараат нивната идна соработка…

Олигарх и мафијаш ја договараат нивната идна соработка. Кога постигнале договор олигархот вели:

– ОК, се е јасно, а со мојот син што ќе се случува?

Мафијашот:

– Ајде да провериме. Ти стави на масата 1000 евра, а јас ќе го ставам пиштолот. Викни го твојот син. Ако ништо не земе, значи ќе стане чесен човек, не дај Боже. Ако ги земе парите, значи ќе тргне по твојот пат, а ако го земе пиштолот – по мојот.

Влегува синот на богаташот, ги става во едниот џеб парите, во другиот пиштолот и излегува… Олигархот и мафијашот се погледуваат:

– Хм… и полицаец не е лошо…

Што мислиш?

6 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Фотографии од животни кои не би биле толку интересни доколку случајноста не ја одиграла својата магична улога

Мајсторот за ПВЦ прозорци!