во ,

Македонец на суд: Перо, си ја земал пензијата на твојот дедо, а тој починал пред повеќе од 5 години!

Петар седи на обвинителната клупа. Судијата му се обраќа:

– Перо, си ја земал пензијата на твојот дедо, а тој починал пред повеќе од 5 години!

– Почитуван господин судија, штом за тие 5 години може да гласа на избори, можел и пензија да зема.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

100+ Урнебесни слики од луѓе кои имале навистина лош ден

12 Неверојатни и сурови илустрации кои ќе ве натераат да размислите за луѓето и денешниот начин на живот