во ,

Македонец фатил златна рипка…

Македонец фатил златна рипка.

Прва желба:

– Да му умре кравата на комшијата.

– Добро…

Втора желба:

– Да му умре кравата и на другиот комшија

– Добро…

Трета желба:

– Да умре и мојта крава.

– А зошто пак и твојата?

– Да нема од каде да си купи млеко… пи*ка му мајчина да е*ам!

Што мислиш?

26 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Во еден скопски кафич…

Ало, дали е тоа техничка помош?