во ,

Тато, мама знае да ја вози колата многу подобро од тебе….

Во автомобилот малиот Трпе му вели на татка си:

– Тато, мама знае да ја вози колата многу подобро од тебе.

– Сериозно?! – Се насмевнал таткото… – И зошто мислиш така?

– Ти нели ми рече дека автомобилот не може да се вози со крената рачна дури ни 5 метри, а мама со крената рачна успеа да извози цели 15 километри…

Што мислиш?

26 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Јас сум Маро, кажи како си ти, добро ли си?

Две жени отишле на хиподром. Размислувале на кој коњ да се обложат и едната ја прашала другата…