во ,

Полицаец запира автомобил за проверка…

Полицаец запира автомобил за проверка.

– Добро вечер! – вели полицаецот.

– Дооообрро вечер – одговара возачот на возилото.

– Вие како да сте пиеле алкохол ми се чини?

– Пиев, пиев… дааа…

– Што пиевте и колку?

– Па денес ја мажев ќерката и пред церемонијата со пријателите испивме по неколку ракии за храброст, потоа во црквата пиевме вино, во ресторанот шампањ и после толку ги измешавме што веќе не се сеќавам. Ама испивме и по неколку литри пиво и пак ракија.

– Вие се зафркавате ли со мене? Не ли гледате дека ве запира полицаец за проверка и за алкохолен тест?

– А вие не ли гледате дека колата ми е од Англија и жена ми е зад воланот!?

Што мислиш?

27 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Две жени отишле на хиподром. Размислувале на кој коњ да се обложат и едната ја прашала другата…

Во одделението за итна медицинска помош влегува маж со забиена шајка во главата…