во , ,

Седум од најубавите плажи во Охрид

Охридското Езеро е нешто што најдобро би се опишало како „светско, а наше.“ Со целата историја и природна убавина која несебично ја нуди, не е ни чудо што многу странски туристи го одбираат како летна дестинација.

Па, ако летово барем неколку денови поминете во Охрид или во блиска околина, погрижете се да ги посетите следниве 7 плажи кои се прогласени за најубави:

Потпеш

Во близина на Канео, Потпеш е плажата која мора да ја искусите.

Често е полна со туристи, бидејќи се протега на мала површина, но е сосема доволно за да останете до стемнување и да го уловите совршеното зајдисонце.

View this post on Instagram

Jas sakam mirno ezero, dusata da si odmoram 💙

A post shared by Ana Surdilovic-Nikolovski (@anasurdilovicnikolovski) on

View this post on Instagram

…oreov lad… #podoras #potpes

A post shared by Iceberg (@icebergledeni) on

Куба Либре

Во самиот центар на случувањата и гужвите, Куба Либре е одличен избор доколку сакате добра храна и пијачки на плажа.

View this post on Instagram

#ohridlake #sunset #colors #endless #beauty

A post shared by Ivona Gasparovic (@ivonagasparovic) on

View this post on Instagram

#summermood 😎🍹🌞🔥

A post shared by ✳️ 𝑳𝒋𝒖𝒑𝒌𝒂 ✳️ (@ljupkastojkoska) on

Лагадин

Веројатно една од најчистите плажи покрај Охридското Езеро. Опуштена атмосфера и мир е она што ќе пронајдете тука.

View this post on Instagram

#ohridplaces #ohrid #beach #greenparadise #lagadin

A post shared by dcavkuloski (@dcavkuloski) on

Што мислиш?

5 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 Најромантични градови во Европа за кои сигурно нема да се сетите

22 фотографии кои се доказ за Фотошоп генијалноста на корисниците на Редит