во , ,

Уметница од Јапинија трансформира камења во малечки животни кои ќе ви биде жал да ги испуштите од рака

Убавината е насекаде околу нас, дури и на најнеочекуваните места. Јапонската уметница, Аки Наката верува во тоа со целото нејзино срце.

Секогаш кога пешачи покрај реката таа бара невообичаени камења за да направи од нив приказна. И после тоа со мала помош од акрилни бои таа создава прекрасни животни од камења што изгледаат толку живо што ќе посакате да ги допрете за да се уверите дека не се вистински. Погледнете ги нејзините неверојатни дела и уживајте!

View this post on Instagram

Thank you for reading my earlier post about my recent experience. Some of you have also sent me some encouraging messages, each of which I read with gratitude. I might not be responding to individual message; please accept my "heart icon" to your message as a thank-you from me. I will now focus my attention on working with each and every stone I encounter and creating my art, not discouraged by someone else heartlessly copying my style. Thank you. To express my appreciation, I am posting my recent work. Bluebird painted on a natural shaped stone. This sweet bluebird has a perfect 3D shape all around, and is palm sized: W40 x D35 x H35mm. One of a kind "happy piece." Hope he makes you smile, and see you again when I return! #bluebird #thankful #painting #art #stoneart #stonepainting #rockart #rockpainting #paintedstones #naturalshape

A post shared by Stone Artist Akie (@akie_2525) on

View this post on Instagram

ヴィレッジヴァンガードが毎月発行しているフリーペーパー『VVmagazine』にてストーンアートを大変丁寧に取材して頂きました。 今月末の29日頃から全国の店舗で配布される8月号(vol.49)に掲載されます。宜しければ是非ご覧ください。 My stone art will be appear in "VVmagazine "(VVmagazine is a free magazine in popular book store in Japan that named Village Vanguard) around this month, 29th. Hope my pieces will make many smiles. I'll continue my work sincerely. Thank you. #stoneart #stonepainting #rockart #rockpainting #wildlife #animal #fineart #art #akie #drawing #painting #otter #Orientalsmallclawedotter #コツメカワウソ#VVmagazine #villagevanguard #ヴィレッジヴァンガード #VVマガジン #ヴィレヴァン #ヴィレッジ #ストーンアート

A post shared by Stone Artist Akie (@akie_2525) on

Што мислиш?

6 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Италијанска уметница го опишува нејзиниот живот со мачки, а нејзините дела се повеќе од реалистични

10 Најромантични градови во Европа за кои сигурно нема да се сетите