во , ,

Италијанска уметница го опишува нејзиниот живот со мачки, а нејзините дела се повеќе од реалистични

Италијанската уметница Маргерита Грасо ја претвора реалноста во магични уметнички дела. Секое од нејзините дела – од шеги за однесувањето на нејзините мачки до симпатични моменти на љубов ќе направат да се чувствувате како да сте во бајка полна со љубов и нежно предење.

Што мислиш?

6 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

30 Припаднички на војската што изгледаат прекрасно со и без униформа

Уметница од Јапинија трансформира камења во малечки животни кои ќе ви биде жал да ги испуштите од рака