во ,

За тебе имам и добра и лоша вест…

Адвокатот што го застапува Трпе му вели:

– За тебе имам и добра и лоша вест.

– Ајде прво лошата.

– Крвта што ти ја земаа за анализа, одговара со крвта најдена на местото на злосторството.

– Е што е добро тогаш?

– Холестеролот и шеќерот ти се супер.

Што мислиш?

7 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Ристе бе, од кога почна ти да носиш обетка?

Знаеш дека не си арен со паметот кога и кучето ќе почне вака да те гледа