во ,

Жено, ја плативме ли ратата за колата?

Средовечен брачен пар се вози во авион, кога во еден момент пилотот се огласува и ги известува патниците дека моторите на авионот откажале, но ќе се обидат принудно да слетаат на пуст остров.

Притоа ги известил дека шансите да ги спасат се минимални и можно е да мора да останат на островот до крајот на животот.


За среќа пилотот успеал да го приземји авионот и сите патници безбедно излегле од авионот. Во еден момент мажот ја прашал жената:

– Жено, ја плативме ли ратата за колата?

– Не – му одговорила жената.

– А плативме ли рата за кредитот? – пак прашал мажот?

– Леле, заборавив да уплатам – рекла жената.

– А, чекај сметките за дома ги плативме ли? – пак прашал мажот.

– Ма, ни тоа не стигнав да уплатам, мислев кога…

– Браво бе, жено! – викнал мажот и почнал да ја гушка силно.

– Што ти е, тебе добар си? – прашала загрижена жената…

– Сега ми олесна, има надеж да се спасиме, ако на другите не им успее, извршителите сигурно ќе не најдат – одговорил мажот.


Супер Акција -20%

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Бабичката му побарала на дедото да ѝ донесе сладолед: Подобро запиши – му рекла…

20 Грди куќи од Аделаида кои се чудни, уникатни и смешни