во , ,

11 Смешни и забавни илустрации за секојдневните проблеми на родителите

Во овие забавни илустрации на артистката Ана Сироваткина ќе се пронајде секој родител, особено оние кои во моментов имаат мали деца.

Кога брзате некаде, вашето дете секогаш ќе најде начин за да задоцните.

Кога детето само ќе се облече за на училиште…

Погодете чија мајка утрово дознала дека ќе има маскенбал.

Уште позабавно е кога ќе дознаеш таква вест во дворот на училиштето.

Мајките секогаш доцнат.


Што мислиш?

9 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Како изгледа совршениот ден на Жената VS. Совршениот ден на Мажот

Го прашуваат Итар Пејо, ќе има ли војна?